Pergoly a přístřešky

Pergoly a přístřešky

Pracovníci firmy Pila Rohy mají bohaté zkušenosti s výrobou a kompletováním nejrůznějších druhů přístřešků a pergol. Jsme si plně vědomi toho, jak důležitou součástí vzhledu zahrady či domu může být pergola a umíme vám poradit, jakou pergolu je vhodné zvolit. Samozřejmostí je prvotřídní zpracování a případné kompletování pergol přímo na vaší zahradě.

Díky tomu, že pergoly lze sestavit v nekonečném množství variant a podob, budete mít vždy naprosto unikátní místo, kde se můžete setkávat se svými přáteli a blízkými. Vhodně zvolený typ pergoly pak poskytne ideální místo pro odpočinek a relaxaci, kde nebudete nikým a ničím rušeni.

Podívejte se také na námi realizované pergoly.

Konstrukce pergoly

Samozřejmě je důležité, aby pro vaši pergolu byla zvolena vhodná konstrukce, která splňuje i ty nejnáročnější požadavky. Samotnou pergolu lze pak využít k různému účelu. V některých případech jsou tyto konstrukce používány jako optický předěl zahrady, vytvářející dojem několika rozličných částí pozemku. V jiném případě může být pergola využita jako vhodné oddělení od sousedního pozemku. Toto řešení je zejména vhodné pro menší zahrady, kdy chcete využít společnou část plotu apod.

Pergola Pila Rohy

Stěny pergoly

Díky velkému množství typů stěn lze pergoly sestavit přesně tak, aby vyhovovaly rozličným požadavkům. V případě, že chcete konstrukci pergoly využít jako součást plotu, je možné udělat stěnu z plného materiálu. V jiných případech se pak hodí různé konstrukce mřížek a další. V případě, že chcete, aby byla pergola příjemnou a méně nápadnou součástí zahrady, je na místě využití popínavých rostlin, jako například břečťan. Díky tomu bude vaše pergola vypadat velmi přirozeně a zároveň poskytne dostatek stínu i v horkých letních měsících. Pro popínavé rostliny jsou pak vhodné mříže s nižší hustotou. V případě, že naopak chcete pergolu dřevěnou, bez jakéhokoliv porostu, je lepší zvolit mříže s hustotou větší.

Střecha pergoly

Vzhledem k tomu, jakým způsobem by měla být pergola zakomponována do vaší zahrady, je nutné taky vybrat vhodnou střešní krytinu.Variant existuje mnoho a na střechu pergoly je možné umístit prakticky cokoliv. Klasickým příkladem střešní krytiny na pergolu je ondex, makrolon, či rákos. často se také používá palubkový záklop s pokládkou šindele.

Ukázka naší práce

Pergoly a přístřešky

Máte zájem o naše služby? Potřebujete více informací? Napište nám!

Potřebujete nám něco ukázat? Dodejte to prosím formou přílohy.